189 بررسی سیستم خنک سازی ترانسها 10 صفحه فایل ورد

براي درك هرچه بهتر چرخه هاي ترموديناميكي يك نيروگاه نسبتا بزرگ را آناليز كرده تا مطالبي را كه درمقالات ديگر سايت خوانده ايد را بهتر فهميده و آنرا درك نماييد. مقاله زير كه قسمت اعظم آن از سايت رشد گرفته شده اين موضوع را دنبال مي كند . نیروگاه حرارتی ج189 بررسی سیستم خنک سازی ترانسها 10 صفحه فایل ورد|1529930|jpw|189 بررسی سیستم خنک سازی ترانسها 10 صفحه فایل ورد
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد 189 بررسی سیستم خنک سازی ترانسها 10 صفحه فایل ورد آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

براي درك هرچه بهتر چرخه هاي ترموديناميكي يك نيروگاه نسبتا بزرگ را آناليز كرده تا مطالبي را كه درمقالات ديگر سايت خوانده ايد را بهتر فهميده و آنرا درك نماييد. مقاله زير كه قسمت اعظم آن از سايت رشد گرفته شده اين موضوع را دنبال مي كند .
نیروگاه حرارتی جهت تولید انرژی الکتریکی بکار می‌رود که در عمل پره‌های توربین بخار توسط فشار زیاد بخار آب ، به حرکت در آمده و ژنراتور را که با توربین کوپل شده است، به چرخش در می‌آورد. در نتیجه ژنراتور انرژی الکتریکی تولید می‌کند. نیروگاه حرارتی به مقدار زیادی آب نیاز دارد. در نتیجه در محلهایی که آب به فراوانی یافت می‌شود، ترجیحا از این نوع نیروگاه استفاده می‌شود. چون انرژی الکتریکی را به روشهای دیگری ، مثل انرژی آب در پشت سدها (توربین آبی) ، انرژی باد (توربین بادی) ، انرژی سوخت (توربین گازی) و انرژی اتمی هم می‌توان تهیه کرد. سوخت نیروگاه حرارتی شامل ، فروت و یا گازوئیل طبیعی است.
مشخصات فنی نیروگاه

سوخت
سوخت اصلی نیروگاه ، سوخت سنگین (مازوت) می‌باشد که توسط تانکرها حمل و از طریق ایستگاه تخلیه سوخت در سه مخزن 33000 متر مکعبی ذخیره می‌گردد. سوخت راه اندازی ، سوخت سبک (گازوئیل) است که در یک مخزن 430 متر مکعبی نگهداری می‌شود.

آب
آب مصرفی نیروگاه ، جهت تولید بخار و مصرف برج خنک کن و سیستم آتش نشانی ، از طریق چاه عمیق تامین می‌گردد.

سیستم خنک کن
برج خنک کن نیروگاه از نوع تر می‌باشد و 18 عدد فن (خنک کن) دارد که هر یک دارای الکتروموتوری به قدرت 132kw و سرعت سرعت 141RPM می‌باشد و بوسیله دو عدد پمپ توسط لوله‌ای به قطر 5.2 متر آب مورد نیاز خنک کن تامین می‌گردد. دمای آب برگشتی در برج خنک کن 29.6 درجه سانتیگراد و دمای آب خروجی از برج 21.6 درجه سانتیگراد می‌باشد.

سیستم تصفیه آب
سیستم تصفیه آب جهت برج خنک کن
آب لازم جهت برج خنک کن بایستی فاقد املاحی باشد که سریعا در لوله‌های کندانسور رسوب می‌کنند (از قبیل بی‌کربناتها). این املاح با افزودن کلرورفریک ، آب آهک و آلومینات سدیم گرفته می‌شود و سپس رسوبات جمع شده توسط یک جاروب جمع کننده به بیرون منتقل می‌شوند. به این آب که بدون سختی بی کربنات باشد، آب نرم می‌گویند. آب نرم وارد دو استخر ذخیره شده و از آنجا توسط پمپهایی جهت تامین کمبود آب به برج خنک کن فرستاده می‌شود. برای از بین بردن خزه و جلبک در این استخر ، سیستم تزریق کلر طراحی شده است.

سیستم تصفیه آب جهت تولید بخار
چون آب مورد نیاز برای تولید بخار و جبران کمبود سیکل آب و بخار بایستی کیفیت بسیار بالایی داشته باشد، لذا برای این منظور از یک سیستم مشترک برای هر دو واحد استفاده می‌شود. بعد از اینکه مقداری از سختی آب گرفته شد، وارد سه دستگاه فیلتر شنی می‌شود، سپس به مخزن ذخیره وارد و از آنجا توسط سه عدد پمپ به طرف فیلتر کربنی فعال فرستاده می‌شود، تا کلر موجود در آب بوسیله زغال فعال جذب شود. بعد از این فیلتر یک مبدل حرارتی در نظر گرفته شده که دمای آب را در 25 درجه سانتیگراد ثابت نگه می‌دارد.مطالب دیگر:
🔗پاورپوینت اهمیت کنترل کیفیت در سازه های مسکونی و صنعتی 🔗دانلود پاورپوینت پرورش گوساله گوشتی🔗دانلود پاورپوینت آشنایی با آیین نامه ها و مصوبات شورای عالی بیمه🔗دانلود پاورپوینت ستاره شناسی 🔗دانلود پاورپوینت بازاریابی محتوایی 🔗دانلود پاورپوینت طرح زودبازده و اقتصاد مقاومتی🔗دانلود پاورپوینت ساختار شکست کار در مدیریت پروژه 🔗دانلود پاورپوینت اصول مذاکره🔗دانلود پاورپوینت شناخت مایکل پورتر🔗دانلود پاورپوینت راهنما جهت آشنایی با پایگاه داده sciencedirect🔗دانلود پاورپوینت هفدهم ربیع الاول🔗پاورپوینت مجتمع مسکونی آلبیون ریورساید (Albion Riverside)🔗دانلود تحقیق درباره اصول و هدف های آموزش و پرورش word🔗دانلود تحقیق سلامت روانی با فرمت ورد🔗دانلود پاورپوینت تئوری های مدیریت پیشرفته🔗دانلود پاورپوینت نگرش معناگرا 🔗دانلود تحقیق در مورد فرزندپروری و نظریه های آن docx🔗دانلود پاورپوینت روش های نمونه گیری و انواع آن🔗دانلود پاورپوینت استراتژی های تولید🔗دانلود تحقیق درباره قصه گویی word🔗دانلود پاورپوینت تولید ملکه زنبور عسل اصلاح شده 🔗دانلود پاورپوینت هدف های سازمانی و اثربخشی🔗دانلود پاورپوینت بازاریابی و مدیریت بازار🔗دانلود پاورپوینت نور در معماری🔗دانلود پاورپوینت مدیریت اسلامی